Временска прогноза: Претпладне дожд, попладне сонце

Претпладне на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи.

Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, поизразен вдолж Повардарието. УВ=7

Утринските температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а максималните дневни ќе достигнат 34 степени.

За утре се најавува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Попладне ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи.

Во следните денови ќе настапи делумно стабилизирање на времето. Ќе преовладува сончево и топло време, но во попладневните часови ќе има услови за појава на ретка изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

24.06.2022 - 09:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега