Вработена во болницата во Тетово неовластено снимала пациентка

 

Полициски службеници на СВР Тетово синоќа околу 20 часот и 10 минути ја лишиле од слобода 46-годишната А.А. од тетовска Брвеница.

Таа претходно била пријавена од 47-годишниот И.Б. од тетовско Слатино дека во тетовската Клиничка болница, каде била вработена, неовластено ја снимила неговата сопруга која била хоспитализирана на едно од одделенијата.

Снименото, потоа го објавила на социјални мрежи.

Задржана е во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, соопшти полицијата.

29.11.2023 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега