Возел 203 километри на час на автопат - полицијата го „фати“ на радар

Во засилената акциска контрола што ја спроведе полицијата вчера на територијата на целата држава казнети се 338 возачи за брзо возење.

Од нив, како што соопшти МВР,19 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. 

Притоа, 153 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 185 надвор од населено место.

 

26.09.2021 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега