Војна на Твитер меѓу Македонија и Србија поради гласовите на нашето жири (ФОТО)

Македонското жири вчера реши да ѝ даде 12 бодови на Шпанија, додека Србија доби само 10 бодови од нас, а тоа ги налути нашите соседи.

По завршување на Евровизија почнаа реакциите на Твитер, каде што буквално се водеше војна меѓу Македонија и Србија.

Србите се лути затоа што очекувале 12 бодови од Македонија.

15.05.2022 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега