Во Србија нови 287 случаи со корона вирус, починаа 11 пациенти

Според последните податоци во Србија во последните 24 часа од последиците на Ковид-19 починале 11 пациенти.

Новозаразени се 287.

Србија има и многу пациенти на респиратори, односно 144.

Бројот на смртни случаи предизвикани од корона вирусот се искачи на 393, а стапката на смртност е 2,14 отсто.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2020 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега