Во Сприл осамна морбитен графит за Ѓоковиќ: „Да умреш, тоа ни е желба“ (ФОТО)

Сплитската полиција води истрага кој напишал морбидна порака до српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во центарот на градот, а се очекува во текот на денот ѕидот да се обои.

На ѕидот на улицата Сињска во центарот на Сплит се појави натпис со кој се посакува смрт на Ѓоковиќ. Од полицијата велат дека тие отишле на местото на настанот и ја информирале комуналната служба за сè.Тие додаваат дека ќе се отстранат навредливите графити и дека полицијата го бара нивниот автор.

Ѓоковиќ беше организатор на тенискиот мега-спектакл „Адрија Тур“ неодамна одржан во Задар, кој беше прекинат поради инфекција со коронавирус.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2020 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега