Во петок втора фаза од авионско прскање против комарци во Скопје

Градот Скопје втората фаза од авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе ја изврши на 26.06.2020 година (петок) во раните утрински часови.  

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

-Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите, велат од Град Скопје

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2020 - 10:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега