Во изминатото деноноќие произведени се 15.713 MWh електрична енергија

 
АД ЕСМ на 29.03.2023 година произведe 15.713 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални државни субјекти.
 
Во Термоелектраните произведени се 12.359 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 3.354 MWh.
30.03.2023 - 09:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега