Во изминатото деноноќие произведени се 15.099 MWh електрична енергија

 
АД ЕСМ на 30.03.2023 година произведe 15.099 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални држави субјекти.
 
Во Термоелектраните произведени се 12.079 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 3.020 MWh.
31.03.2023 - 14:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега