Во изминатото деноноќие произведени се 13.111 MWh електрична енергија

 
АД ЕСМ на 24.03.2023 година произведe 13.111 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални државни субјекти.
Во Термоелектраните произведени се 10.301 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.810 MWh.
25.03.2023 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега