ВМРО-ДПМНЕ победи во првиот круг во овие 4 општини

Од политичката партија соопштија дека освоиле победа во првиот круг од локалните избори на 4 места.

Имено, како што соопштија оттаму, ВМРО-ДПМНЕ има градоначалник во Могила, Сопиште, Јегуновце и Градско.

17.10.2021 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега