ВМРО-ДПМНЕ: И анкетата на НДИ покажува дека народот е разочаран од СДС, а ВМРО ДПМНЕ има голема поддршка од народот

Последната анкета на НДИ покажува дека народот е разочаран од СДС и ДУИ. Катастрофално ниската доверба за СДС е резултат за безнадежноста, криминалот, корупцијата и неправдата која ја донесоа во општеството, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Од друга страна растечката поддршка на народот за ВМРО-ДПМНЕ покажува дека истиот единствена надеж гледа во ВМРО-ДПМНЕ, и истата таа доверба за нас значи голема чест, но и обврска да ги застапуваме и да се бориме за ставовите на граѓаните.

Ова е и главната причина зошто Ковачевски бега од избори и соочување со народот, додаваат од партијата.

06.06.2023 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега