Владата ќе ги замрзне цените

Маркетите ги отстранија производите со акциски цени и повеќе нема промоции на продуктите. Со стапувањето на сила на владината одлука се забрануваат сите промотивни акции на прехранбени производи. Надлежните сметаат дека токму на овој налин се правеле манипулаци исо цените и се избегнува можноста за намалување на цените и нивно замрзнување.

Од утре почнува одлуката за замрзнување на цените со намалување од 10% за околу 50 основни производи. 

18.09.2023 - 14:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега