Влада утврди: Автопатот Кичево - Охрид мора да биде готов до крајот на 2026 година

Со утврдените законски дополнувања до крајот на 2026 година се предвидува краен рок до кога Изведувачот треба да ги заврши работите на автопатската делница Кичево Охрид.

Причина за пролонгирање на рокот за изградба се 13 нови свлечишта што се појавија на трасата, како резултат на првичниот несоодветен проект и предвремен почеток на изградба на оваа делница, се вели во соопштението на Владата.

pastedGraphic.png

 

26.03.2024 - 23:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега