Влада: Изминатото деноноќие се произведени 13.056 MWh електрична енергија

АД ЕСМ во текот на вчерашниот ден произведе 13.056 MWh електрична енергија, информираат денеска од Владата.

Во Термоелектраните се произведени 7.377 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци се произведени се 5.679 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 4.580 MWh електрична енергија. 

28.11.2022 - 09:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега