ВИДЕО: Во брак се 60 години, а светот се расплака откако повторно се сретнаа по 215 дена

Средбата на постара брачна двојка кои не се видле 215 дена поради коронавирусот, е снимена на Флорида, а снимката ги насолзи очите на многумина низ целиот свет.

Џозеф бил хоспитализиран во март, но не бил во можност да прима посетители поради пандемијата на коронавирус. Неодамна бил пуштен од болница и се вратил во домот за стари лица ,каде што живее со неговата сопруга Ева, а снимката од нивната прва средба по повеќе од 7 месеци стана вирална на социјалните мрежи.

Средбата на двојката, која е во брак 60 години, ја снимиле вработените во домот, а многумина признале дека не можеле да ги задржат солзите додека го гледале видеото.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2020 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега