(ВИДЕО) Владина поддршка за медиумите: Премиерот Ковачевски му помагаше на новинар да ги држи микрофоните

Премиерот Димитар Ковачевски на денешниот брифинг со новинарите реши да се солидаризира со работниците.

Имено, Ковачевски му помогна на новинарот да ги држи микрофоните додека изјава даваше министерот Крешник Бектеши. 

Погледнете како изгледаше тој момент. 

16.03.2023 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега