ВИДЕО: Три пензионерки се степале на станица во Загреб - се удирале со чанти и нозе

Три постари госпоѓи жестоко се истепале, на станица за трамвај на Савскиот мост во Загреб.

На снимката објавена на Фејдбук може да се види како прво почнале да се туркаат две постари жени, а потоа им пришла третата, која се вклучила во конфликтот. Прво се туркале и удирале со чанти, а потоа една со друга се удирале по нозе.

Не е познато околу што настанал проблемот, а тепкачката завршила кога дошол вработен како обезбедување и ги раздвоил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.10.2020 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега