(ВИДЕО) Торнадо преврте куќа на Санторини

Силно невреме проследено со ветер го зафати Санторини. Ветрот бил толку силен што кревал и превртувал куќи.

Како што може да се види на видео објавено на Тикток, на тој простор се формирало торнадо, кое разнело цела куќа.

Според сведоци кои ја снимиле неверојатната сцена, куќата била празна и за среќа во овој инцидент нема жртви, пренесува Прототема.

@kaloudis_theodoros Δυνατός αέρας σήμερα 28 Σεπτεμβρίου 2023 σήκωσε στον αέρα λυόμενο σπίτι στον Καρτεραδο Σαντορινης ευτυχως χωρις θυματα.#foryou #fu #ekloges2023 #santorinigreece #fyp ♬ πρωτότυπος ήχος - Καλούδης Θεόδωρος

29.09.2023 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега