ВИДЕО: Сообраќајот во прекин - Силна експлозија по судир на автомобил и цистерна на автопат во Хрватска

Денеска, околу 14:50 часот на автопатот А4 кај Загреб, недалеку од Света Хелена, одекна гласна експлозија.

Според полицијата во Загреб се судриле автомобил и цистерна, по што цистерната експлодирала. Пожарникарите се на лице место и гасат. Засега нема податоци за повредени.Експлозијата се слушнала на неколку километри оддалеченост.

Прекинат е сообраќајот на таа делница.

25.11.2021 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега