ВИДЕО: Снимен моментот кога земјотрес во Турција сруши зграда од 7 ката како да е од карти

Ова е моментот кога од силниот земјотрес што ја погоди Турција ќе се сруши цела зграда

Епицентарот бил во близина на турското крајбрежје, но земјотресот беше почувствуван речиси во сите делови на Грција.

Турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман Сојлу преку социјалната мрежа на Твитер дека според првичните информации од земјотресот се срушени 6 згради.

Земјотресот стресе и дел од Турција на Егејското море, пишуваат грчките медиуми.

Потресот се случил 17 километри во морето западно од провинцијата Измир во Турција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.10.2020 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега