(ВИДЕО) Снег ги покри Алпите

На страницата „X“ „Earth42morrow“ е објавено видео на кое се гледа како во август паѓа снег на Алпите во Франција.

Се ближи крајот на август, а на Алпите во Франција врне снег, покажува видеото.

Снежната покривка ги изненади и љубителите на скијањето, па еден од коментарите гласеше:

„Скијачката сезона може да започне, климатските промени се тука“.

29.08.2023 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега