ВИДЕО: Северина направи сообраќаен хаос на „Рузвелтова“

 

Поради концертот на хрватската пејачка Северина, вечерва во клубот „Пуре“ во Скопје, настана хаос во сообраќајот на улицата „Рузвелтова“, пишува „Макфакс“.

Колона возила и нервозни возачи се движат и по булеварот „Илинден“. Како што пишува „Макфакс“, на врата се чекало од 18 часот за влез на концертот на Северина.

Сообраќајот е целосно во застој, а полцијата ги брка сите што застануваат барајќи паркинг место.

 

 

01.06.2023 - 22:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега