ВИДЕО: Разладување со сладоледи во скопската зоолошка градина

Скопската Зоолошка градина на „Фејсбук“ објави видео на кое животните јадат сладоледи и се разладуваат во пеколно жешките денови во главниот град.

„На екстремно топло време и животните бараат разладување. Традиционално како и секое лето подготвивме сладоледи за нашите најмили. Поздрав од Мадагаскар екипата“, се наведува во објавата.

Видеото на ЛИНКОТ.

20.06.2024 - 22:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега