ВИДЕО: Поплавени автопатите и аеродромот во Дубаи, училиштата затворени


Силен дожд ги зафати ОАЕ, а обилните врнежи доведоа до целосно поплавување на автопатите и аеродромот во Дубаи.

На видеата кои се објавуваат на социјалните мрежи може да се видат авиони кои се движат по пистите кои се поплавени.

Поради ваквата состојба и ненадејната промена на времето откажани се многу летови.

На автопатите и улиците има цистерни со пумпи кои ја испумпуваат водата, со цел да се подобри состојбата во градот.

Како што пишуваат луѓето на социјалните мрежи, сите училишта во Дубаи се затворени, а целиот град е во застој, пишуваат медиумите во регионот.

16.04.2024 - 18:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега