ВИДЕО: Отишла да ги среди веѓите со третман кој жените го обожаваат - кога се разбудила, не можела да се погледне во огледало

Една корисничка на социјалната мрежа ТикТок објавила вознемирувачко видео од алергиска реакција која ја доживеала после ламинација на веѓите и тоа 24 часа после третманот.

Алергијата се јавила поради нестручност на козметичарката, што е уште еден доказ дека на третман не се оди на непроверена адреса.

Станува збор за фино обликување на веѓуте после кој овој дел од лицето станува погуст и поубав. Се работи за еден од најбезболните третмани, макар така е во пракса, а цената на овој третман во проверени салони е многу висока, а ефектот трае кратко. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 13:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега