ВИДЕО: Невреме во Црна Гора - дожд, град и ветер ја погодија Подгорица, делови од градот немаат електрична енергија

Невреме проследено со силни врнежи, град и силен ветер ја зафати утрово Подгорица, а поедини делови од градот немаат електрична енергија.

Директоратот за вонредни ситуации ги повика граѓаните денеска, во понеделник и вторник активностите да ги прилагодат на најавената метеоролошка ситуација, затоа што се очекуваат нестабилни временски прилики со дожд, повремени грмежи и удари на јужен ветер, пренесува Вјести.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.10.2020 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега