ВИДЕО: Навивачите го слават роденденот на Вардар

Најтрофејниот македонски клуб Вардар денеска слави 75-ти роденден, а навивачите создадоа прекрасна атмосфера во главниот град.

„Комити“ го освоија Скопје со црвено-црни знамиња, шалови и дресови.

Вардар вечерва игра дуел против сараевски Железничар на Националната Арена „Тодор Проески“.

ВИДЕО: Вардар Фанс

23.11.2022 - 19:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега