ВИДЕО: Митревски ѝ се приклучи на репрезентацијата – соиграчите го дочекаа со овации

Голманот Никола Митревски ѝ се приклучи на македонската ракометна репрезентација во Дебрецин, а соиграчите го пречекаа со овации и аплауз.

Тој излезе лажно позитивен на тестирањето на вирусот Ковид-19 и поради тоа не го одигра првиот натпревар против Словенија.

14.01.2022 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега