ВИДЕО: Мајка со бебе застана покрај горила во зоолошка градина, реакцијата на животното ги воодушеви сите

 

Видео од зоолошка градина стана вирално на социјалните мрежи.

На снимката која има речиси 200.000 прегледи на „Твитер“, мајка го донела своето бебе во зоолошката градина и го ставила до стаклото зад кое седи горила.

Во тој момент, горилата ненадејно набрзина истрчува некаде… Потоа се враќа – носејќи го своето бебе.

Изгледа дека сакала да му се пофали на посетителот, да покаже дека и таа има свое младенче.

10.06.2023 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега