ВИДЕО: Крадци го влечат сефот од маркет во Скопје, па го товарат во автомобил

На социјалната мрежа Твитер, видео од грабеж во маркет во Црниче брзо се прошири меѓу македонската јавност. На сминката може да се забележи како тројца крадци го влечат сефот од продавницата и го носат кон црвен автомобил, кој пак е паркиран пред влезот. Очигледно, вклучениот аларм не ги испрашил крадците. 

Разбојниците со истиот автомобил влетале во влезната врата, ја скршиле со цел да го украдат сефот.

Грабежот се случил во понеделник наутро околу тричасот. На постот е наведено дека местото на грабежот е на 200 метри од кругот на МВР.

03.04.2024 - 09:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега