(ВИДЕО) Ковачевски се пошегува на своја сметка: Стани Крешник

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот Крешник Бектеши денеска имаа прес-конференција за владините мерки, при што падна една шега.

Ковачевски во претходните денови беше хит по социјалните мрежи поради неговите коментари кога ги „стануваше“ останатите членови на партијата, па сега се пошегува на своја сметка.

„Како беше? Стани Крешник“, се пошегува Ковачевски.

24.11.2022 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега