(ВИДЕО) Ковачевски: Моја Слављанка вреди повеќе од цел ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно – стани Цаци да те види сала

„И да им порачам од тука: Моја Слављанка вреди повеќе од цел Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ заедно“, изјави премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски на партиската трибина.

– Стани Цаци да те види сала, нареди лидерот, па од задните редови во салата салата стана министерката за одбрана Славјанка Петровска.

21.11.2022 - 09:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега