(ВИДЕО) Гужва и во Велес за нови лични документи, и за вадење и за подигање

 

Денеска и во градот Велес имаше голема гужва за вадење на нови лични документи, но и за подигање на веќе готовите. Толпа граѓани си го чекаа редот за да си ја завршат обврската која се налага со Преспанскиот договор за поседување на лични документи со назив „Република Северна Македонија“.

12.02.2024 - 18:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега