(ВИДЕО) Голем сообраќаен хаос во Скопје

Голем сообраќаен хаос се случува попладнево во Скопје. Граѓаните со часови не можат да пристигнат во своите домови поради големата гужва во главниот град на Македонија. 

Исклучени семафори направија хаос во сообраќајот во Скопје. За да се помине еден километар потребни се околу 40 минути.

Екипа на Прес24 направи обиколка низ главниот град. Во продолжение погледнете дел од атмосферата. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Press24 (@press24.mk)

22.12.2023 - 18:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа