(ВИДЕО) Ѓоковиќ за Шарлиз Терон: „Ме натера да се напрегнам“

Додека го чекаше првиот меч на Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ се посвети на тренинзите и слободните активности во САД.

Тој исто така играше на хуманитарниот тениски турнир Desert Smash каде ѝ се придружи на актерката Шарлиз Терон. Тенисерот во еден момент ја прегрна познатата актерка.

„Шарлиз ме натера да се напрегнам, но претпоставувам дека тоа беше дел од тактиката. Беше чест да се биде дел од овој настан“, рекол Ѓоковиќ, пренесува магазинот Hola.

Имено, сите пари собрани од хуманитарниот турнир одат за здружението на Charlize Africa Outreach Project, кое им помага на младите во Јужна Африка.

„Јас сум од Јужна Африка и многу сум горда на тоа. Сакав да одржам врска со мојата земја, така што започнувањето на овој проект беше начин да им оддадам почит на сите организации кои прават неверојатна работа во Јужна Африка. Ние веруваме дека младите треба да бидат здрави и да се образуваат“, вели 48-годишната актерка.

07.03.2024 - 19:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега