(ВИДЕО) Ѓоковиќ се изнервира, па го скрши рекетот - казнет е со 8.000 долари

 

Новак Ѓоковиќ е казнет со 8.000 долари (или 6.117 фунти) за кршењето на рекетот од мрежата за време на финалето на Вимблдон, и таа сума ќе биде одземена од неговиот чек за поразот од 1.175.000 фунти, потврдија организаторите.

Инцидентот се случи во петтиот сет од поразот одд Карлос Алкараз, кога 20-годишниот Шпанец направи брејк во третиот гем, кој потоа се покажа како одлучувачки. Судијата Фергус Марфи веднаш го казни Србинот.

17.07.2023 - 21:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега