(ВИДЕО) Герасимовски открива: Пензионерите ќе добијат дополнителна финансиска поддршка

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека имаат доста проекти преку кои сакаат да им помогнат на граѓаните.

„Како општина баравме начин да дополнително помогнеме на нашите граѓани, првично целта ни беше да им помогнеме на повозрасните граѓани кои земаат пониски пензии, односно до средна пензија“, вели Герасимовски.

24.11.2022 - 19:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега