ВИДЕО: Едноставен трик за ослободување на одводот за што ви се потребни само две состојки

Купувањето на средства за ослободување на одводот не е евтино, не кои од нив не ни делуваат. Наместо тоа потребни ви се само две состојки кои по секако ги имате дома и одводот повторно ќе биде функционален.

Потребни ви се само сода бикарбона и оцет.

Прво во одводот ставите неколку лажички сода, а потоа истурете малку оцет и веднаш ќе ја видите реакцијата.

14.07.2020 - 20:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега