ВИДЕО: Едноминутен молк пред Владата за Благојче, кој ја изгуби битката со цистичната фиброза, без да добие лек

 

Асоцијацијата за цистична фиброза пред Владата одржува мирен собир со едноминутно молчење поради смртта на Благојче Илиевски, кој не доби лек и ја изгуби битката со болеста. Собирот почна со едноминутно молчење, а од Асоцијацијата донесоа и венец во негова чест.

09.02.2023 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега