ВИДЕО: Џо Бајден не може ниту палто да облече

Претседателот на Сад, Џо Бајден е претпознатлив поради гафовите кои ги прави постојано, а пак неговите противници ги користат како аргументи за неговата неспособност да ја извршува функцијата.

Поледната незгодна ситуација на Бајден му се случи вчера кога по излегување од хеликоптерот не успеал да си го облече палтото, а првата дама морала да му пријде на помош.

Но само неколку моменти подоцна се случила уште една лоша среќа и му испаднале очилата за сонце.

Клипот беше објавен на „Твитер“ со коментар: „Бајден не може ни јакна да облече. Ова е само тажно. И станува сè потажно“.

09.08.2022 - 19:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега