(ВИДЕО) Џафери наполни 62 години: Семејството му дојде на гости на работа

„Благослов е на 62 години да имаш со кого да споделиш радост, на кого да се гордееш, од кого да примиш честитки за роденден. Ви благодарам!“.

Ова го напиша техничкиот премиер Талат Џафери на Фејсбук откако семејството му организираше роденденско изненадување додека тој беше на работа.

Освен подароци, Џафери доби и роденденска торта на која на албански јазик пишуваше: „Среќен роденден, премиере“.

16.04.2024 - 11:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега