ВИДЕО: Двајца мажи спасиле избодено бебе во Сиднеј, со облека од продавница го запреле крварењето


Утрово стотици луѓе се евакуирани од трговски центар во Сиднеј по масовно прободување со нож. Најмалку четири лица загинаа, а неколку се ранети.

Двајца мажи ги опишаа ужасните сцени во трговскиот центар во Сиднеј, велејќи дека бебето и нејзината мајка биле избодени со нож и користеле облека од продавницата за да го спречат крварењето.

Бебето и мајката беа избодени со нож. Мајката дојде со бебето и ми го фрли, јас го држев, изгледаше многу лошо“, рекол мажот.

Тие рекоа дека помогнале со држење на бебето, обидувајќи се да го спречат крварењето со облека од продавница за штедење и повикале 911.

Според нив, повредите биле многу лоши.

13.04.2024 - 10:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега