ВИДЕО: Драма во центарот на Белград - мигранти упаднале во бутикот „Зара“, го нападнале обезбедувањето и краделе

Вчера во Белград околку 18:00 во самиот центар на „Кнез Михаилова“ се случил невиден хаос.

Имено, група мигранти упаднале во бутикот „Зара“, го нападнале обезбедувањето се со цел да го ограбат местото.

Пресметката траела околу десет минути, а очевидец од местото на настанот наведува дека останатите мажи само го гледале овој конфликт.

Во продолжение може да погледнете видео во кое е снимен дел од нападот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2021 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега