ВИДЕО: Директен црвен за Македонија во 15 минута - ова е неспретниот старт

Македонија со 10 играчи ќе го игра речиси цел натпревар против бугарија откако десниот бек Тодор Тодороски во 15 минута заработи црвен картон.

Македонскиот бек неспретно стартуваше со отворен ѓон и тоа беше доволно за главниот судија да му покаже директен црвен картон.

26.09.2022 - 21:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега