ВИДЕО: Бебе висеше од зграда со главата заглавена меѓу решетки- кинеските пожарникари стигнаа во последен момент

Голема драма се случила во еден азиски град, кога пожарникарите спасиле живот на бебе кое можело да се загуши или падне од зграда.

Имено, бебето се качило до прозорецот, а потоа успеало да се лизне низ решетките и да се обеси од прозорецот со главата заглавена меѓу решетките.

Пожарникарите пристигнаа во последен момент.

Погледнете како му го спасија животот на детето:

24.07.2021 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега