ВИДЕО: Баба и дедо го освоија интернетот

Маж и жена на посериозна возраст кои танцуваат на латино музика се главните ѕвезди на интернет деновиве.

Симпатичната двојка е објавена на Твитер профилот на некое момче по име Фред Шулц, а во рок од 24 часа видеото беше споделено повеќе од 4.000 пати со повеќе од 20.000 допаѓања.

На краткиот клип може да се забележат мажот во кошула со принт и панталони и жената во коктел бордо фустан, како танцуваат и претставуваат вистинска позитива на денот!

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2021 - 22:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега