(ВИДЕО) „Апасиев, Ковачевски и Џафери заедно на плажа во Охрид“ - млад велешанец ги имитира најпознатите политички имиња во земјава

Младиот велешанец Стефан Николовски, на својот профил на социјалната мрежа „Инстаграм“ веќе сними и објави повеќе видеа кои ќе направат „да плачете од смеа“.

Имено комичарот Николовски, креира видеа, имитирајќи познати политичари како Димитар Ковачевски, Христијан Мицкоски, Талат Џафери, Димитар Апасиев и други, во кои доловува измислени ситуации, како би изгледало кога сите политичари одат на одмор во Охрид. 

Оваа измислена ситуација започнува со видеото насловено „Пауза на Плетвар“, потоа „На кеј во Охрид“, „Населба Рача“, „На Градиште“, и последното објавено видео го носи насловот „На дива плажа“.

Дали ќе има продолжение на овие видеа, останува да видиме, а дотогаш да се посмееме на сметка на политичарите. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stefan Nikolovski ™️ (@stnikolovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stefan Nikolovski ™️ (@stnikolovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stefan Nikolovski ™️ (@stnikolovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stefan Nikolovski ™️ (@stnikolovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stefan Nikolovski ™️ (@stnikolovski)

19.08.2022 - 12:52
Фото: 
Принтскрин Инстаграм / @stnikolovski

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега