Весна Бејби за маестро Џамбзов: Чичко Ацо баци ми ја Анче

Денеска, на 85-годишна возраст почина македонскиот диригент и композитор Александар Џамбазов.

По тој повод се огласи и актерката Весна Петрушевска.

„Единствениот маестро за мене во мојот живот,кроток,мил, зборлест,духовит,вечно вљубен во својата Анче,постојано загрижен за своите Тања и Игор...што седења сме си имале пред Војна болница кога Игор имаше проблеми со здравјето,колку тајни ми има кажано за македонските пејачи затоа што бев многу љубопитна.Секогаш имаше по некој виц да ти раскаже и по некоја приказна од својот арсенал. Те сакам мој мој маестро и треба да си во алејата на великаните без збор!!!! @igordzambazov @tatjanadzambazova моето најдлабоко сочуство. Чичко Ацо баци ми ја Анче“, напиша Весна.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vesna Petrushevska (@vesnapetrushevska)

25.01.2022 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега