Венецуела собори американски авион (ФОТО)

Стратешката команда на вооружените сили на Венецуела соопшти дека неутрализирала авион со американски ознаки кој го нарушил воздушниот простор на земјата.

Заедно со соопштението приложени се и фотографии од соборениот авион во пламен на кој се гледа и серискиот број. Според првичните податоци, се работи за приватен авион од марката „Хавкер 800“ кој вчера извел регистриран лет на територијата на Мексико.

Засега нема официјални информации за местото на инцидентот и состојбата на патниците и екипажот.

08.07.2020 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега